2023. március 27.
Ünnepélyes keretek között megnyílt a Snétberger Stúdió, a Snétberger Alapítvány próbaterme, stúdiója és irodája a budapesti Bacsó Béla utcában. A kiváló minőségben felszerelt stúdió ad otthont a tavaly útjára indult Snétberger MasterClass Programnak is.
Megnyílt a budapesti Snétberger Stúdió
Március 24-én és 25-én hivatalosan is megnyílt Budapesten a Snétberger Stúdió. A rendezvényeken látogatását tette Dr. Herczegh Anita Asszony, Julia Gross Nagykövet Asszony, a Nemzeti Tehetség Központ képviseletében Sándor-Kovács Dóra Ügyvezető Asszony, a megnyitón Nagy-Vargha Zsófia Helyettes-Államtitkár Asszony, és a Velux Foundations képviseletében Max Madsen Úr mondtak beszédet.

A hangmérnökszobát, dobszobát és próbatermet magába foglaló 152 négyzetméteres Bacsó Béla utcai stúdió professzionális környezetet jelent próbák, kis koncertek megtartásához és felvételek készítéséhez. A vendégek betekintést nyerhetettek a stúdió, illetve a MasterClass Program célkitűzéseibe és működésébe is. A Snétberger MasterClass diákjainak előadásai, kiváló lehetőséget biztosítottak arra, hogy a képzett fiatal tehetségek bemutassák tudásukat az eseményen megjelent zeneipari szakembereknek, a prominens vendégeknek és a szaksajtó képviselőinek.

“A Snétberger Alapítvány egy olyan helyszínnel gazdagodott, ahol elsőként most azok a diákok gyakorolhatnak és készíthetnek felvételeket, akik a Nemzeti Tehetség Központ által működtetett felsőörsi alapképzést abszolválva zenei karrierjük következő lépései előtt állnak. A Snétberger MasterClass Program egy különleges emelt szintű képzés keretében segíti diákjainkat zenei kompetenciáik továbbfejlesztésében, illetve az előadóművészettel kapcsolatos személyes- és kommunikációs készségek fejlesztésében, valamint a zeneipari ismeretek bővítésében.” - említette Snétberger Ferenc megnyitó beszédében.

A Snétberger Alapítvány az ingatlant és a stúdió technikai berendezéseinek javarészét az Emberi Erőforrások Minisztériumának pályázati keretéből vásárolhatta meg. A dán VELUX Foundations pályázati támogatásának köszönhetően pedig a tér teljes átalakítása és újjáépítése valósulhatott meg.

A stúdió a próbák és felvételek mellett a MasterClass Program keretében zajló workshopok helyszínéül is szolgál. Idén tavasszal Snétberger Ferenc mellett az amerikai zeneszerző, jazz oktató, marimbista és vibrafonos David Friedman, majd a nemzetközileg elismert magyar karmester, Farkas Róbert tartottak workshopokat a fiataloknak.

A megnyitó képei: https://www.snetbergercenter.org/hu/galeria/kepek/Snetberger-Studio-megnyito
Támogassa a tehetséget, diákjainkat!
Együtt a zene is jobban szól
A befolyt összegeket diákjaink képzésére, utazására, élelmezésére, hangszereik javíttatására fordítjuk.
Támogatom!