2023. február 28.
Joel Kaufman, a Snétberger Program jazz trombita szakos diákja két barátjával Miskolczi Marcival és Guba Ágostonnal hozta létre az angolszász folkzene által inspirált The Roving Chess Club zenei projektet. Maga a formáció spontán szerveződött, miután a srácok elkezdték közösen előadni kedvenc angolszász dalaikat saját átdolgozásban Szolnokon és környékén. A két évig tartó együtt zenélés eredményeként született meg bennük a gondolat, hogy saját dalokat írva kiadnának egy lemezt. Így jött létre az “I Never Said I’m Gonna Wait Forever” című kisalbum, amelyet március 3-án 20 órakor mutatnak be Budapesten a Barhole Music kluban.

Első kislemezével ad koncertet a Snétberger Masterclass diákja
A kislemezen szereplő természetes, akusztikus hangszerelésű dalok, középpontjukban a gitár áll. A zenei projektben Tésik László is közreműködött, aki szintén Snétberger Masterclass diákja, de a munkába még a Snétberger Központ tanára, Toni Snétberger is bekapcsolódott dobjátékával.
Joel elmesélte, hogy a tavalyi őszi kurzusra már vitte magával a dalokat és tanárai Janszó Orsolya és Pocsai Krisztina segítségével dolgozott rajtuk. Nem titok, hogy idén év végére szeretné a The Roving Chess Club a nagylemezt is elkészíteni. Tavasszal Budapesten, Szolnokon, Debrecenben és Szegeden is hallható lesz az album, a koncerteken az új dalok mellett a zenekar több korábbi feldolgozása is elhangzik majd. A bemutató koncert után a kislemez elérhető lesz YouTube-on, Spotify-on és a többi zenemegosztó platformon is. A zenei projekttel kapcsolatos aktualitásokért érdemes követni a The Roving Chess Club Instagram oldalát. A március 3-i bemutatókoncertről további részletek itt olvashatóak: https://www.facebook.com/events/545229510764889

The Roving Chess Club Instagram oldala: https://www.instagram.com/therovingchessclub/
Korábbi feldolgozások:
https://www.youtube.com/watch?v=psVVGQqoOuc

Támogassa a tehetséget, diákjainkat!
Együtt a zene is jobban szól
A befolyt összegeket diákjaink képzésére, utazására, élelmezésére, hangszereik javíttatására fordítjuk.
Támogatom!