2022. szeptember 21.
EN below

A 2015-ben alapított nemzetközi zenekar, a Pannon Youth Orchestra idei nyári workshopján vett részt három diákunk (Budai Zoltán, Tésik László, Kozák Lizett) augusztus 24. és szeptember 3. között. A program Ausztriában, a csodálatos burgenlandi Stadtschlaining településen került megrendezésre. Az idei téma a tavaly 100. évfordulájat ünneplő Burgenland tartomány volt, amely kulturális hídként működik Európa szívében. Erre az alkalomra egy négy tételből álló zenekari szvit készült. A tételek mindegyike más-más kultúrkörből származik, Ausztriából, Szlovákiából, Magyarországról és Horvátországból. A művet, ahogy a Pannon Youth Orchestra Programot is a zene nemzetközi nyelve köti össze.
Hatalmas élmény volt a Snétberger Alapítvány fiataljai számára egy ilyen különleges nemzetközi zenei projektben részt venni, amely során sok tapasztalatot szereztek.

„A zenekari próbák, a koncertek, a közönség mind együttesen hozzátettek ahhoz, hogy az ott eltöltött idő maradandó legyen számunkra. Köszönöm, hogy a részese lehettem!”-Kozák Lizett

A program zárásaképpen az eisenstadt-i Esterházy-kastélyban és a schlaining-i várban adott koncertet a zenekar.
Szeretnénk megköszönni a VisFontis támogatását, hogy diákjainknak lehetőséget biztosítottak egy ilyen különleges zenei projektben való részvételhez!
Snétbergeres diákok a Pannon Youth Orchestra-ban! - Students of the Snétberger Program in the Pannon Youth Orchestra
Photo: Viktor Andriichenko

Three of our students (Zoltán Budai, László Tésik, Lizett Kozák) participated between 24 August and 3 September in this years summer workshop of the Pannon Youth Orchestra, an international orchestra founded in 2015. The programme took place in Austria, in the beautiful village of Stadtschlaining in Burgenland. This years theme was the province of Burgenland, which celebrated its 100th anniversary last year and acts as a cultural bridge in the heart of Europe. For the occasion, an orchestral suite in four movements was prepared. Each of the movements come from a different cultural area, Austria, Slovakia, Hungary and Croatia. The work, like the Pannon Youth Orchestra Programme, is bound together by the international language of music.
It was a great experience for the young people of the Snétberger Foundation to take part in such a special international music project, during which they gained a lot of experience.

" The orchestra rehearsals, the concerts, the audience all together made the time we spent there a memorable one. I'm very grateful that I could be part of it!"-Lizett Kozak

To conclude the programme, the orchestra gave concerts at the Esterházy Castle in Eisenstadt and at the castle in Schlaining.
We would like to thank VisFontis for their support in giving our students the opportunity to participate in such a special musical project!
Támogassa a tehetséget, diákjainkat!
Együtt a zene is jobban szól
A befolyt összegeket diákjaink képzésére, utazására, élelmezésére, hangszereik javíttatására fordítjuk.
Támogatom!