2022. július 11.
DE/EN below

A svájci Schwyz tartományi szimfónikus zenekar (Sinfonieorchester Kanton Schwyz-SOKS) és a Rotary Club Ufenau meghívására egy hetet töltött el kilenc diákunk Lachenben. A projekt alapötlete a VisFontis alapítványnak is köszönhető.

Június 21-én kedden Felsőörsről indulva a hosszú út után a másnap a szólampróbáké volt. A diákok külön-külön gyakoroltak a szimfónikus zenekar tagjaival. A lacheni Pfadihaus nem csak szállásként, de a próbák nagyrészének a helyszínéül is szolgált. A csütörtöki nap utazásokban és látnivalókban gazdag volt. Délelőtt az einsiedeli apátságot járhattunk be, délután pedig Strasbourgba utaztak a diákok, ahol a katedrálisban adtak koncertet Snétberger Ferenccel Magyarország V4 elnökségi programsorozatának keretében. Franciaországból visszatérve folytatódtak a próbák a hétvégi koncertekre. A koncertek előtt a diákok megcsodálhatták többek között Svájc legnagyobb szigetét Ufenaut és felvonatoztak a gyönyörű Rigi hegyre.

A projekt során a diákok tapasztalatot szerezhettek arról, hogy milyen egy szimfónikus zenekarban játszani. A projekt zárásaképpen június 25-én Pfäffikonban, június 26-án pedig Schwyzben lépett fel a SOKS a diákokkal és Snétberger Ferenccel. Többek között olyan művek is felcsendültek, mint Georges Bizet: L‘Arlésienne Suite Nr. 1, Carl Maria von Weber: Klarinétkoncert Nr. 1 f-Moll op. 73 és Snétberger Ferenc „In Memory of my People”. A csapat élményekben és tapasztalatokban gazdagon tért vissza a felsőörsi táborba, ahol folytatódnak a gyakorlások a július 23-i zárókoncertre.
Svájci szimfónikus zenekarral muzsikáltak snétbergeres diákok
Schülern der Snétberger Stiftung spielten mit Schweizer Sinfonieorchester

Auf Einladung des Sinfonieorchesters Kanton Schwyz (SOKS) und des Rotary Clubs Ufenau verbrachten neun unserer Schülerinnen und Schüler eine Woche in Lachen. Die Idee zu diesem Projekt wurde auch von der Stiftung VisFontis unterstützt.

Am Dienstag, 21. Juni, nach einer langen Anreise aus Felsőörs, war der nächste Tag für Soloproben. Die Schülerinnen und Schüler probten getrennt mit Mitgliedern des Sinfonieorchesters. Das Pfadihaus in Lachen diente nicht nur als Unterkunft, sondern auch als Veranstaltungsort für die meisten der Proben. Der Donnerstag war ein Tag voller Ausflüge und Besichtigungen. Am Vormittag besuchten wir die Abtei Einsiedel und am Nachmittag reisten die Studenten nach Straßburg, wo sie im Rahmen des Programms der ungarischen V4-Präsidentschaft ein Konzert mit Ferenc Snétberger in der Kathedrale gaben. Nach der Rückkehr aus Frankreich wurden die Proben für die Konzerte des Wochenendes fortgesetzt. Vor den Konzerten hatten die Schülerinnen und Schüler die Gelegenheit, die größte Insel der Schweiz, Ufenau, zu bewundern und mit einer Seilbahn auf die wunderschöne Rigi zu fahren.

Während der Reise konnten die Schüler erleben, wie es ist, in einem Sinfonieorchester zu spielen. Zum Abschluss des Projekts trat SOKS mit den Schülern und Ferenc Snétberger am 25. Juni in Pfäffikon und am 26. Juni in Schwyz auf. Unter anderen wurden Werke wie LArlésienne Suite Nr. 1 von Georges Bizet, das Klarinettenkonzert Nr. 1 in f-Moll op. 73 von Carl Maria von Weber und In Memory of my People von Ferenc Snétberger gespielt. Reich an Erfahrungen und Wissen kehrte die Gruppe ins Camp nach Felsőörs zurück, wo sie weiter für das Abschlusskonzert am 23. Juli üben werden.Students of the Snétberger Foundation played with Swiss symphony orchestra

At the invitation of the Swiss Symphony Orchestra of the Canton of Schwyz (Sinfonieorchester Kanton Schwyz-SOKS) and the Rotary Club of Ufenau, nine of our students spent a week in Lachen. The idea for the project was also supported by the VisFontis Foundation.

On Tuesday 21 June, after a long journey from Felsőörs, the next day was dedicated to the solo rehearsals. The students rehearsed separately with members of the symphony orchestra. The Pfadihaus in Lachen was not only used as accommodation but also as the venue for most of the rehearsals. Thursday was a day full of trips and sightseeing. In the morning we visited the Abbey of Einsiedel and in the afternoon the students travelled to Strasbourg, where they gave a concert with Ferenc Snétberger in the Cathedral as part of Hungarys V4 Presidency programme. Back from France, rehearsals continued for the weekends concerts. Before the concerts, the students had the opportunity to admire Switzerlands largest island, Ufenau, and take a cable car to the beautiful Mount Rigi.

During the trip, the students were able to experience what it is like to play in a symphony orchestra. To round off the project, SOKS performed with the students and Ferenc Snétberger in Pfäffikon on 25 June and in Schwyz on 26 June. Among other works, they performed works such as Georges Bizets LArlésienne Suite No. 1, Carl Maria von Webers Clarinet Concerto No. 1 in F minor, Op. 73 and Ferenc Snétbergers In Memory of my People. The group returned to the camp in Felsőörs rich in experiences and knowledge, where they will continue practising for the final concert on 23 July.

A koncertre a felkészülés a Snétberger Program Emeltszintű Képzésének (NTP-SMC-M-22-0001) keretében a Snétberger Alapítvány kivitelezésében, a Nemzeti Tehetség Központ szervezésében és Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósult meg.

Támogassa a tehetséget, diákjainkat!
Együtt a zene is jobban szól
A befolyt összegeket diákjaink képzésére, utazására, élelmezésére, hangszereik javíttatására fordítjuk.
Támogatom!