2022. március 24.
Adó 1%
Kérjük támogass minket adód 1%-val!
Köszönjük, ha idén adód egy százalékát a Snétberger Zenei Tehetség Közhasznú Alapítvány javára ajánlod fel. Támogatásoddal hozzájárulsz a fiatal hátrányos helyzetű tehetségek zenei képzéséhez, karrierjük elindításához.
Adószámunk: 18222793-2-19

TUDNIVALÓK:

Adód 1%-áról (személyi jövedelemadó) bevallásodban rendelkezhetsz minden év május 20-ig.

Nyilatkozat ügyfélkapun keresztül

1. Írd be a böngésződbe a https://eszja.nav.gov.hu URL-t.
2. Jelentkezz be az ügyfélkapuba.
3. A NAV felületén a két felület közül a jobb oldalon klikkelj a lila színű “NYILATKOZOM” gombra.(Lásd lenti 1.kép) A gomb megnyomására az 1+1%-os nyilatkozat töltődik be amiben rögzítheted a kért adatokat. A nyilatkozatot kitöltés közben is elmentheted, és a véglegesítés előtt még módosíthatod.
4. Lehetőséged van hozzájárulni, hogy a NAV elküldje számunkra a megadott adataidat (név, postai cím, e-mail cím). Az általad megadott adatokat kizárólag a közhasznú tevékenységünkkel kapcsolatban használjuk fel.
5. A nyilatkozat következő része a civil, illetve egyházi szervezetek kiválasztásával folytatódik. Itt kell megadnod az adószámunkat: 18222793-2-19 a Snétberger Zenei Tehetség Közhasznú Alapítvány adószáma. (Lásd lenti 2. kép)
Az űrlap alsó felén azt adhatod meg, hogy melyik Magyarországon bejegyzett, technikai számmal rendelkező egyháznak ajánlod fel adód másik 1%-át. Ezután a "Tovább a beadáshoz" gombra nyomva véglegesítheted a nyilatkozatodat.
6. KÉSZ! Ha minden rendben ment, akkor a kezdőképernyőn egy zöld pipát látsz megjelenni.

Ha már beadtad a bevallásod

A beadást követően is van lehetőséged az 1%-ról rendelkezni, amennyiben online kitöltöd, vagy a rendelkező nyilatkozatot az adóazonosító jeleddel ellátva borítékba teszed és bármelyik NAV ügyfélszolgálatnak címezve május 20-ig postára adod.

Amennyiben adóbevallásodat a NAV készíti el

Ha a tervezetet online, az Ügyfélkapun keresztül ellenőrzöd, akkor is lehetőséged van az elektronikus felületen az SZJA 1+1 %-áról rendelkezni május 20-ig.

Amennyiben a munkáltató vállalja a nyilatkozatok összegyűjtését

2022. május 10-ig lezárt borítékban add le a munkáltatónak a nyilatkozatot, úgy hogy a borítékon a leragasztás helyén az aláírásod is szerepeljen. Ha beixeled a nyilatkozatban a hozzájárulást, úgy megkapjuk az információt arról, hogy tőled érkezett a felajánlás (név, levelezési cím, e-mail cím). Az általad megadott adatokat kizárólag a közhasznú tevékenységünkkel kapcsolatban használjuk fel.

Ha az ÁNYK-ban töltöd ki a bevallásodat

Ha az adóbevallás (elektronikus vagy nyomtatott változatának) EGYSZA jelű lapját használod, akkor a PDF Nyilatkozat nyomtatványra nincs szükséged. Ebben az esetben csak másold át a Snétberger Zenei Tehetség Közhasznú Alapítvány adószámát (18222793-2-19) és töltsd ki adataiddal a megadott mezőket.

Köszönjük, hogy minket választottál! Kérdésed, kérésed van? Írj nekünk az info@snetbergerfoundation.com címre.

Támogassa a tehetséget, diákjainkat!
Együtt a zene is jobban szól
A befolyt összegeket diákjaink képzésére, utazására, élelmezésére, hangszereik javíttatására fordítjuk.
Támogatom!