2020. november 6.
Október 31-én lezárult a Snétberger Központ 10. évfolyamának őszi online kurzusa. A járványhelyzet miatt sajnos nem tudtunk személyesen találkozni diákjainkkal és tanárainkkal, így a tavaszihoz hasonlóan ismét Skype és Messenger felületekre helyeztük át a zenei oktatást.

Zenekari órákat online formában nem lehetett tartani, de egyéni főtárgy órákon, szólampróbákon és kiscsoportos elméleti, illetve nyelvi (angol) órákon tudtak diákjaink részt venni.

A közös Facebook csoportot használtuk közösségi és szabadidős felületként, ahol vezető animátorunk színesítette a diákok mindennapjait megerősítő bejegyzésekkel, játékkal, zenei kvízzel. Mentoraink végig támogatták a fiatalokat, segítették őket az iskolai órák és a kurzus órái közti rendszer kialakításában, továbbá mentálisan is erősítették őket. Zenei mentorunkhoz is fordulhattak a diákok zenei kérdésekben, aki emellett egyéni beszélgetések során az eddig megszerzett és továbbiakban fejlesztendő kompetenciákat is felmérte a mentorok bevonásával.

A kurzus végén ismét sikerült egy rövid online zárókoncertet szervezni, amelyen Snétberger Ferenc művészeti igazgató is bejelentkezett Berlinből.

Különösen nehéz volt a mostani őszi kurzust online megszervezni, hisz a diákok iskolába járnak és tanulmányaik mellett kellett időt szakítaniuk az online jelenlétre. Nagyon hálásak vagyunk a kitartásukért! Köszönjük művésztanárainknak is a rengeteg felkészülést, munkát és rugalmasságot!

Bízunk benne, hogy tavasszal már élőben is találkozunk!
Véget ért az őszi online kurzus
Támogasson
Támogasson
Szeretne informálódni?
Iratkozzon fel hírlevelünkre.