2020. június 17.
10., egyben jubileumi évéhez érkezett a Snétberger Központ, melynek évfolyamindító, első kurzusa június 29-én kezdődik.
Indul a nyári kurzus a Snétberger Központban/Summer course in the Snétberger Center
Nehéz időszak áll diákjaink, tanáraink és a Központ munkatársai mögött. A járványügyi helyzet miatt a 9. évfolyam zárókurzusát online tudtuk megtartani, és a szokásos zárókoncertet sajnos nem lehetett megszervezni. Azonban a diákok és tanárok kitartással és példamutatóan kezelték a helyzetet.
Nagyon örülünk, hogy a nyári kurzust már személyes formában tarthatjuk meg, természetesen a higiéniai szabályok betartásával és odafigyeléssel. Új és régi diákjaink emellett egy megújult helyszínre térhetnek vissza: virágzó, felújított külső és belső terekkel várja a tanárokat és diákokat a Központ.
A kialakult helyzet miatt a nyári kurzus nem 6, hanem 5 hétig fog tartani, azonban a szokottól eltérően idén nyáron szombaton is lesz tanítás, hogy a diákok zenei képzését minél intenzívebbé tudjuk tenni. Az egyéni hangszeres órák mellett a csoportos zeneelméleti órákra, illetve zenekari és klasszikus kamara formációkra fektetjük most elsősorban a hangsúlyt.
A zenei órák mellett diákjaink ismét kapnak angol, lovári, illetve beás nyelvi órákat, emellett az Alexander-módszerben is elmélyedhetnek ismét, amellyel testtudatukat fejlesztik és a hangszerhasználat közbeni helyes testtartást is megtanulják.
Snétberger Ferenc most is a legjobb tanárokkal tanít együtt. A Központban oktat majd többek között: ifj. Szakcsi Lakatos Béla, Csík Laura, Gyulai Endre, Lakatos György, Tzumó Árpád, Fabian Leu vagy Pocsai Kriszta is. Tanáraink mellett zenei segítők is közreműködnek a kurzuson, ők volt diákjainkból váltak tanársegéddé. Részvételük mindig különösen fontos, hisz amellett, hogy kortárs segítőként jó példát mutatnak, zeneileg is fejlesztik a diákokat. Mentoraink és zenei mentorunk továbbra is a diákok rendelkezésére áll zenei és egyéb kérdések, problémák esetén. Animátoraink szabadidős tevékenységeket szerveznek majd a kurzus alatt, hogy az órák után a diákok felfrissüljenek, feltöltődjenek.
Büszkék vagyunk arra, hogy a veszélyhelyzetben is összetartott bennünket a zene és nagyon örülünk, hogy a hosszú szünet után ismét muzsikaszóval töltjük majd meg a völgyet Felsőörsön!

-

The Snétberger Center celebrates its 10th birthday this year. The new year’s first course are going to start at June 29.
The past few months has been a very hard period for our students, teachers and for our colleagues too. We had to organize an online closing course for the 9th year because of the pandemia situation, and also the closing concert had been deleted. The way that Teachers and students handled this situation was exemplary.
We are happy to be able to organize the summer course in its normal, personal form, of course with a great care of hygiene. Our new and „old” students and teachers will arrive to a renewed place: reconditioned outer and inner spaces are waiting for them.
On account of the present situation the summer course will last 5 weeks instead of 6, but now Saturdays will be also teaching days in order to make the music training more intense. Besides solo instrument classes we are going to focus on group music theory classes, jazz bands and classical chamber formations. Our students will have the possibility to learn English, Beás and Lovári (gypsy) languages and Alexander method which helps them to improve their body awareness and the right posture while using their instruments.
Ferenc Snétberger will work with the best teachers: Béla Szakcsi Lakatos jr., Laura Csík, Endre Gyulai, György Lakatos, Árpád Tzumó, Fabian Leu, Kriszta Pocsai. Teacher trainees will also help during the course, they are former students of the Center. Their participation is crucial, because they not only show a good example to the students, but they help their music improvement too. Mentors and music mentor will be available in the Center so students can turn to them with any kind of problems and questions. Animators will organize free time programmes to refresh students.
We are proud that music connected us during the emergency phase and we are happy that after this long break music will fill the valley in Felsőörs again!
Támogasson
Támogasson
Szeretne informálódni?
Iratkozzon fel hírlevelünkre.