2019. április 30.
Központunkban sikeresen lezajlott a 8. évfolyam utolsó, tavaszi kurzusa is, amelynek végén, április 28-án Snétberger Ferenc, alapító-művészeti igazgató és diákjaink a Pesti Vigadóban mutatták be az évfolyam legjobb darabjait.
Nagysikerű koncerttel zártuk a 8. évfolyamot a Vigadóban
A három hetes tavaszi kurzus hagyományosan a nagy zárókoncertre való készülődés jegyében telt. Diákjaink rengeteget gyakoroltak, készültek erre a fellépésre és az azt megelőző felsőörsi zárókoncertre.
A főtárgy- és kamara, illetve zenekari órákon kívül tovább folytattuk a csoportos, elméleti órákat és Pocsai Kriszta vezetésével továbbra is dolgozunk a Kovács módszerrel és Kepes Júliának köszönhetően pedig az Alexander technikával is.
Nagy figyelmet fordítottunk arra is, hogy senki ne maradjon le iskolai tanulmányaiban sem.

A színpadi jelenlét gyakorlására minden este kiskoncertet szerveztünk, ahol a fiatalok bemutatták aktuális darabjaikat.
Több előadást is meghallgattak – Tóth Mátyás gitártanárunk tartott workshopot social media témakörben, Tokai Dalma mentorunk a pályázatírással kapcsolatban prezentált, Hajas Szilárd fuvolatanárunk pedig matiné koncertet adott növendékeivel.

A kemény munka mellett nagyon fontos, hogy diákjaink fel tudjanak töltődni két gyakorlás között. Animátoraink jóvoltából számos szabadidős programon vehettek részt (húsvéti tematikus hét, mozilátogatás, érzékenyítő foglalkozás).
Emellett CHB ösztöndíjas és a Madridban látogatást tett diákjaink fényképes beszámolóval mutatták be külföldi élményeiket, tapasztalataikat.

Jelenleg folyik a kurzus értékelése. Hamarosan közzétesszük a következő, 9. évfolyam diákjainak névsorát is.
Videók
Multimédia
Szeretne informálódni?
Iratkozzon fel hírlevelünkre.